Restaurants - מסעדות - РЕСТОРАНЫ, КАФЕ, БАРЫ Bakery - ПЕКАРНИ - מאפיות Coffee shop - КОФЕЙНИ בית קפה
Bleecker Bakery Petah Tikva




4.0
מקום נעים וטעים. כאן תוכלו לבלות בנעימים ובחופשה משפחתית. בחר באפיית Bleecker עבור כל ההנאות שלך. והתפריט ישמח אותך
Уютное и вкусное место. Здесь можно приятно провести время и семейный праздник. Выбирайте Bleecker Bakery для любой вашей радости. А меню вас порадует
Cozy and tasty place. Here you can have a pleasant time and a family holiday. Choose Bleecker Bakery for all your joys. And the menu will please you
The old and warm branch in Petah Tikva is where the Blicker bakery chain was born. The cafe area will be prepared, known and loved by the residents of Petah Tikva and surrounding areas. Warm atmosphere and uncompromising family service, food is spent and fresh and excellent coffee, freshly ground, they love our own experience.
Our family is wide and Mgoont - young and old people love the buffet, business people and company employees who come for business meetings or lunches, families with children and those who like to start their morning with the aroma of coffee and the wonderful taste of pastries.
Старый и теплый филиал в Петах-Тикве - это место, где зародилась сеть пекарен Blicker. Зона кафе будет приготовлена, известна и любима жителями Петах-Тиквы и окрестностей.Теплая атмосфера и бескомпромиссное семейное обслуживание, еда потрачена и свежий и отличный кофе, свежемолотый, они любят наш собственный опыт.
Наша семья широкая и Mgoont- молодая и пожилые люди любят «шведский стол», люди предприятий и сотрудники компаний, которые приезжают на деловые встречи или обеды, семьи с детьми и те, кто любит начинать свое утро ароматом кофе и прекрасным вкусом выпечки.
Reviews about Bleecker Bakery Petah Tikva




4.0Грибной пирог прибыл подгоревшим снизу и сбоку. Съедобен, но с привкусом горелого.
Салат из киноа был наполнен очень киноа и меньшим количеством салата.
Никакого соуса и даже кусочка лимона не добавлялось. Только соль и перец, которые входят в пакетик в том количестве.
То же самое касается небольшого овощного салата, который шел к пирогу с заварным кремом.
I ordered takeout from the restaurant itself. The service was polite and fast. The food was not tasty.
The mushroom pie arrived burnt on the bottom and sides. Edible, but tasted burnt.
The quinoa salad was filled with too much quinoa and less lettuce.
No sauce or even a slice of lemon was added. Just salt and pepper, which is what the packet comes with.
Same goes for the small vegetable salad that came with the quiche.
הזמנתי טייקאווי מהמסעדה עצמה. השירות היה אדיב ומהיר. יחד עם את האוכל לא היה טעים.
קיש פטריות הגיע שרוף בתחתית ובצד. אכיל אבל עם טעם של שרוף.
הסלט קינואה היה דחוס מלא מאד בקינואה ופחות בסלט.
לא צורף רוטב או אפילו חתיכת לימון. רק מלח פלפל שמגיע בשקית של הסכום.
כנ״ל גם לגבי הסלט ירקות קטן שהגיע של הקיש.




5 Отличная атмосфера
и отличный сервис
Рекомендуется!!!
Delicious food
Great atmosphere
and great service
Recommended!!!
אוכל טעים
אווירה מעולה
ושירות מצויין
מומלץ !!!




3.0Bad and slow service. We asked for everything several times. Part of the order was served only after we came back and asked. The health salad had rotten black lettuce leaves and was full of lettuce ends. Also, I got injured by a glass pickle. I asked for a tuna sandwich with chopped lettuce and they brought me cabbage. All the complaints I mentioned were passed on to the waiters and did not receive any attention. For example, the salad with rotten leaves was simply taken away by the waiter after we showed him the rotten leaves and did not receive any certificate or return to us.
שירות גרוע ואיטי. ביקשנו כמה פעמים כל דבר. חלק מההזמנה הוגשה רק לאחר שחזרנו וביקשנו. סלט בריאות היה עם עלים רקובים חסה שחורה ומלא קצוות של חסה. בנוסף נפצעתי ממלחיית זכוכית. כריך טונה ביקשתי עם סלט קצוץ קיבלתי כרוב מטובל. כל התלונות שציינתי נאמרו למלצרים ולא זכו להתייחסות כל שהיא. לדוגמה הסלט עם עלים רקובים פשוט נלקח ע"י המלצר אחרי שהראנו לו את העלים הרקובים ולא זכה לכל התייחסות או חזרה אלינו.




5 Interesting place, reasonable prices and very fast service, I would highly recommend it.
כיף של מקום מחירים סבירים ושירות ממש מהיר ממליץ בכיף




4.0האקוסטיקה במקום לא משהו קשה לדבר ולשמוע




4.0Nice place, good atmosphere, but the breakfasts are dry and the flavors don't match, the price is not worth the dish.
Хорошее место, хорошая атмосфера, но завтраки сухие и вкусы не соответствуют, цена не соответствует блюду.











