מדריך לעסקים ישראלים

Oshi Oshi Kfar Saba (sushi Bar)

 3.9
*6054, 1700-70-80-23
Kefar Sava - כפר סבא - Кфар Саба, קניון כפר סבא הירוקה, Rapaport St 3



Oshi Oshi Kfar Saba (sushi Bar)


DELIVERY>>>


MENU>>>


ABOUT


Sushi is our specialty!


In 2009, we opened Oshi Oshi at Givatayim Mall to offer quality sushi to nearby residents and mall guests.


Today, over a decade later, a small branch in a shopping center has grown into a chain of 25 branches that provide quality, authentic, diverse and creative sushi at a fair price across the country.


In one of our many branches or delivered to your home.


The Oshi Oshi chain invites you to try sushi on a different level, with quality ingredients and friendly service.


We don't compromise on the quality of our sushi and it shows in the dishes you eat!


High-quality raw materials, thorough cleaning, professional workers who have undergone special training.


Суши - наша специальность!
В 2009 году мы открыли Oshi Oshi в торговом центре Givatayim Mall, чтобы предлагать качественные суши жителям близлежащих районов и гостям торгового центра.


Сегодня, более десяти лет спустя, из небольшого отделения в торговом центре была создана сеть из 25 отделений, которые обеспечивают качественные, аутентичные, разнообразные и креативные суши по справедливой цене по всей стране. 


В одном из многочисленных отделений или с доставкой к вам домой.


Сеть Oshi Oshi приглашает вас отведать суши на другом уровне, качественное сырье, доброжелательное обслуживание.


Мы не идем на компромисс в отношении качества суши, и это видно по блюдам, которые вы едите!


Качественное сырье, тщательная уборка, профессиональные работники, прошедшие специальную подготовку.

Please log in or register to leave a review.

Reviews about Oshi Oshi Kfar Saba (sushi Bar)

 5 
19.08.2025 01:02
Еда очень вкусная, обслуживание отличное, и цена невысокая. Единственный минус — в самом торговом центре нет кондиционера. Они очень стараются сделать пребывание там комфортным с помощью мобильных кондиционеров.

The food is very tasty, the service is excellent, and the price is not high. The only downside is that the mall itself does not have air conditioning. They try very hard to make the stay there comfortable with the help of portable air conditioners.

האוכל עשוי טוב מאוד, השירות טוב מאוד ולא יקר. החסרון היחיד הוא שהקניון עצמו לא ממוזג. הם מאוד מנסים בכל זאת להנעים עם מזגנים ניידים.
 5 
19.08.2025 01:02
Ресторан с одним из лучших уровней обслуживания, которые я когда-либо видел, начиная с получения заказа, координации со стороны ответственного за точность в деталях, еда поступает упакованной по высшему разряду и должна быть доставлена в рекордно короткие сроки, примерно в треть от времени, указанного в заказе!!! А вкус... слов нет... приготовлено по высшему разряду, приятно для нёба и желудка. Уди Оши, вы чемпионы, поднимайтесь и преуспевайте в своей работе. Хагай Бен Исраэль Раанана.

A restaurant with one of the best service levels I have ever seen, starting from the order being received, the coordination from the person in charge to the precision of the details, the food arrives packaged to the highest standard and is supposed to be delivered in record time, about a third of the time indicated in the order!!! And the taste... there are no words... cooked to the highest standard, pleasant for the palate and the stomach. Udi Oshi, you are champions, get up and excel in your work. Hagai Ben Israel Raanana.

מסעדה ברמת שירות מהטובים ביותר שחוויתי , החל מקבלת ההזמנה , תיאום של האחראית על דיוק בפרטים , האוכל מגיע ארוז ברמה גבוהה , וחייב לציין בזמן שיא כשליש מהזמן המחוייב בהזמנה!!! והטעם .....אין מילים ..עשוי ברמה גבוהה , נעים לחיך ולבטן , אודי אושי אתם אלופים , עלו והצליחו במעשה ידיכם . חגי בן ישראל רעננה .
 5 
19.08.2025 01:01
Best sushi in kfar ssbs for Israel reasonable price
 5 
05.10.2023 22:05
שירות מעולה נקי וממש טעים
 4.0
05.10.2023 22:04
מגוון המנות מצומצם.
סושי לא מגולגל כראוי. הטעם בינוני והמחירים גבוהים.
 5 
05.10.2023 22:04
סשימי סלמון בין הטעימים שאכלתי ממש טעים שירות נהדר סניף מעולה!
 3.0
05.10.2023 22:04
העלו מחירים והורידו את כמות הדג למינימום. זה לא סושי, פשוט מביך. הייתם סבירים פעם
 3.0
05.10.2023 22:02

הזמנו משלוח של סושי לארוחת ערב משפחתית קיבלנו סושי מתפרק עם אורז לא טרי ממש אכזבה
התקשרתי לאושי אושי ונאמר לי שזה לא בעייה שלהם כי הזמנתי דרך וולט
אני בהחלט לא אזמין שם יוצר
 5 
05.10.2023 22:01
אחלה של סושי במחירים סבירים מאוד ביחס לשוק הקיים בארץ.
לא הסושי הכי טוב שאכלתי, אבל ביחס למחיר הוא הכי טוב מהמתחרים.
הצוות תמיד היה מאוד נחמד ואני מכירה את הסניף הזה שנים רבות ומעולם לא התאכזבתי.
אמנם האווירה לא מדהימה בישיבה במסעדה עצמה, אבל תמיד נהנית מהאוכל בתמורה למחיר.
מניחה שעוד אחזור לא מעט פעמים- ובעיקר אזמין משלוחים שלהם
Recently added businesses